19.05.2022

  • Başkan Vekili Roberta Metsola'nın başkanlık ettiği tören Avrupa Parlamentosu Başkanı David Maria Sassoli başlıklı kısa bir videonun gösterimi ile başlayarak Anne Gastinel'in müzik dinletisiyle devam etti.

  • İtalya Başbakanı Mario Draghi, Lüksemburg Başbakanı Xavier Bettel, Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis, Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenkovi, ve Malta Başbakanı Robert Abela da törene katılanlar arasındaydı.

  • Törende konuşma yapan Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel, Sassoli'den ilham aldığını söyleyerek Herkes onun Avrupa'nın ruhunu samimi ve sağlam inançlarla somutlaştırdığı konusunda hemfikir.

  • Son olarak 3 Temmuz 2019'da Avrupa Parlamentosu Başkanı olarak seçilen David Sassoli, bağışık sistemindeki bozukluk nedeniyle 26 Aralık 2021'de İtalya'da hastaneye kaldırılmış, tüm resmi faaliyetleri iptal edilmişti.

17/01/22 22:55

Avrupa Parlamentosu, Sassoli’yi andı

Avrupa Parlamentosunda David Sassoli anısına anma töreni düzenlendi. Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli'nin 14 Ocak Cuma günü Roma'da düzenlenen cenazesi törenin ardından bugün Avrupa Parlamentosu'nda da bir anma töreni düzenlendi. 65 yaşında hayatını kaybeden...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin