29.05.2022

  • Avrupa'da korona virüs salgını nedeniyle yolcu kapasitesini doldurmayan ve boş uçuş yapan hava yolu firmaları, Avrupa Birliği'nin (AB) uçuşlara yönelik slot kurallarını gevşetmesini talep etti.

  • Konuyla ilgili açıklamada bulunan önde gelen hava yolu şirketlerinden Lufthansa, Air-France ve KLM, AB'nin slot kurallarını düzenlemesi veya bundan vazgeçmesi gerektiğini belirtti.

  • Belçika'dan değişiklik talebi Belçika Ulaştırma Bakanı George Gilkinet de, slot sisteminde değişiklik yapılmasını talep ederek hayalet uçuşlar yapmanın AB'nin emisyon azaltma hedefleri ile uyuşmadığını söyledi.

  • İsveçli aktivist Thunberg de AB'yi eleştirdi İsveçli çevre aktivisti Greta Thunberg de konuyla ilgili olarak AB'ye eleştiride bulundu.

09/01/22 13:54

Avrupa’daki hava yolu firmalarından slot uçuşlara tepki

Avrupa'da korona virüs salgını nedeniyle yolcu kapasitesini doldurmayan ve boş uçuş yapan hava yolu firmaları, Avrupa Birliği'nin (AB) uçuşlara yönelik slot kurallarını gevşetmesini talep etti. Avrupa'daki çeşitli hava yolu firmaları, korona virüs nedeniyle yeterince yolcu...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin