22.05.2022

  • Ayrıca Doğal Yaşam Merkezi, Şirintepe Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Su Sporları Merkezi, Alzheimer Konukevi ile Fen İşleri Şantiyesi de Tepebaşı Belediyesi'nin Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazanan merkezleri oldu.

  • Mahallelerde, okullarda ve iş yerlerinde yapılan bilgilendirme çalışmaları ile Tepebaşı halkının duyarlılığı birleşince, atık toplama rakamlarında her yıl artış gözlendi.

  • Bunun yanı sıra vatandaşlar için hacimli eşyalar, ömrünü tamamlamış lastikler gibi belli atık kodlarında atıklarını kendi imkanları ile Tepebaşı Belediyesi Atık Getirme Merkezi'ne bırakabiliyor.

  • Bitkisel atık yağların toplanması için ise okullar, siteler, muhtarlıklar ve Belde Evleri'ne bitkisel atık yağ bidonları konularak yaklaşık 300'e yakın toplama noktası oluşturulmuştur.

16/01/22 11:39

Atıklar, Tepebaşı’nda kazanıma dönüşüyor

Tepebaşı Belediyesi tarafından her yıl binlerce ton atığın geri dönüşümü sayesinde kazanım sağlanırken, 2021 yılında da 8 bin 608 ton ambalaj atığının yanı sıra tonlarca farklı türden atık ile ülke ekonomisine katkı sağlandı. Sürdürülen çalışmalar ile 2021 yılında da tonlarca...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin