28.05.2020

HABER ÖZETI

  • ASKİ Genel Müdürlüğü, salgın hastalık korona virüs ile mücadele kapsamında arıtma tesislerinde dezenfektan üretimini artırdı.

  • ASKİ Su Arıtma Dairesi Başkanı Nuri Kali, Piyasada litresi 30 liraya kadar satılan dezenfektanın bize maliyeti 83 kuruşa geliyor.

  • Pursaklar ve İvedik Su Arıtma Tesislerinde üretilen dezenfektan; belediye otobüsleri, camiler ve atık su arıtma tesislerinin dezenfeksiyon işlemlerinde kullanılmaya başlandı.

  • İki işletmede de Buca İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan kontroller sonucunda sorumlular hakkında tutanak tutularak cezai işlem başlatıldı.

24/03/20 10:08

ASKİ’den korona virüs ile mücadeleye büyük katkı

ASKİ Genel Müdürlüğü, salgın hastalık korona virüs ile mücadele kapsamında arıtma tesislerinde dezenfektan üretimini artırdı. ASKİ Genel Müdürlüğü kendi kaynaklarıyla dezenfektan üretimine başladı. Pursaklar ve İvedik Su Arıtma Tesislerinde üretilen dezenfektan; belediye...

Istanbulhaber ·

Buca’da kaçak dezenfektan ve maske baskını

İzmir'de Buca Belediyesi Zabıtası, vatandaşların can güvenliği için korona virüsüne karşı en çok kullandığı ürünlerden dezenfektan ve maskenin kaçak üretimine izin vermedi. Korona virüs denetimleri kapsamında, daha önce mühürlenmesine rağmen kaçak tiner üretimi yapan bir...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin