21.03.2019

HABER ÖZETI

  • MSF, karşılanamayan tıbbi ve insani yardım ihtiyaçları nedeniyle bölgedeki insani durumun ciddi ölçüde kaygı verici olduğunu duyurdu.

  • De Gryse, “Arakan Eyaleti’nin kuzey kesiminde kalan Rohingyaların yanı sıra, burada yaşayan başka azınlıkların tıbbi ihtiyaçlarının derinlemesine ve bağımsız şekilde değerlendirilmesi şart,” dedi.

  • “ANNEMİN NA’ŞINI KÖYÜME GÖTÜRMEK İSTİYORUM” Kimliğinin bildirilmesini istemeyen bir kişi MSF’ye, annesine sağlık hizmeti ulaştırmak için ne tür zorluklar yaşadıklarını anlattı.

  • 11 Ağustos 2017'de MSF'nin faaliyetleri askıya alındığında, MSF ekipleri kuzey Arakan'da dört farklı sağlık merkezinde çalışıyordu.

10/08/18 11:54

Arakanlılara tıbbi yardım engelleniyor

Uluslararası tıbbi insani yardım kuruluşu Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF), Myanmar'ın Arakan Eyaleti'nin kuzeyinde yaşayan kırılgan durumdaki topluluklara ulaşmaya çalışan bağımsız insani yardım kuruluşlarının halen büyük ölçüde engellendiğini bildirdi. Sınır Tanımayan...

Istanbulhaber ·

Arakanlılara tıbbi yardım engelleniyor

Sınır Tanımayan Doktorlar (MSF), Arakan Eyaleti’nin kuzeyinde yürüttüğü tıbbi yardım faaliyetleri için Myanmar Hükumeti’nden aldığı izni kaybetti ve 1 yıldır bölgede çalışamıyor. MSF, karşılanamayan tıbbi ve insani yardım ihtiyaçları nedeniyle bölgedeki insani durumun ciddi...

Net Gazete ·

Arakanlılara tıbbi yardım engelleniyor

Net Gazete

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin