31.10.2020

  • Sivas Numune Hastanesi, Akılcı İlaç Kullanımı Danışma Merkezi görevlisi Eczacı Gamze Doymuş, antibiyotiğin enfeksiyonlar üzerinde kullanıldığını ve bakterilerde etkili olduğunu belirterek virüsler üzerinde etkisi olmadığını söyledi.

  • Gamze Doymuş, doğru ilaç kullanımı, antibiyotik ile ilgili doğru bilinen yanlışları ve Covid-19 süresince oluşan bilinçsiz bitkisel tıbbi ürünlerin temini hakkında bilgiler verdi.

  • Ege Gök Kişilerin klinik bulgularına ve bireysel özelliklerine göre uygun ilacı, uygun dozda, uygun maliyetle ve kolayca sağlayabilmeleridir.

  • Gıda takviyesi kullanmak isteyen hastanın alerjik durumunun ve rutinde kullanmakta olduğu ilaçları ile etkileşim riskinin değerlendirilmesi gerektiği için önce doktorunu bilgilendirerek, eczacı danışmanlığında kullanması gerekmektedir dedi.

18/09/20 11:57

Antibiyotiğin virüsler üzerinde etkisi yoktur

Sivas Numune Hastanesi, Akılcı İlaç Kullanımı Danışma Merkezi görevlisi Eczacı Gamze Doymuş, antibiyotiğin enfeksiyonlar üzerinde kullanıldığını ve bakterilerde etkili olduğunu belirterek virüsler üzerinde etkisi olmadığını söyledi. Sivas Numune Hastanesi, Akılcı İlaç Kullanımı...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin