05.07.2020

HABER ÖZETI

  • Ali Muhittin Taşdoğan’ın konuk olduğu, Gaziantep Ticaret Borsası, haziran ayı olağan meclis toplantısı GTB Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu başkanlığında, GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ve Meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

  • Anılan bu 6 ilin ülke toplam üretim alanının yüzde 96’sına sahip olduğunu vurgulayan Tiryakioğlu, kalan yüzde 4’lük kısımda ise diğer illerin üretim yaptığını kaydetti.

  • GTB Antep fıstığı lisanslı depoculuğu hakkında bilgiler veren Akıncı, İpekyolu Kalkınma Ajansının destekleriyle yapımı tamamlanan lisanslı deponun bu sene hasat sezonunda ürün kabulüne başlayacağını söyledi.

  • Komisyonumuzun çok titiz, yoğun ve özverili çalışmaları sonucunda hazırladığı rapora göre Türkiye genelinde toplam tahmini Antep fıstığı rekoltesinin 388 bin ton olarak gerçekleşmesi beklenmekte.

29/06/20 20:31

Antep fıstığında tahmini Türkiye rekoltesi 388 bin ton

Türkiye’nin bu artışla dünya Antep fıstığı üretiminde İran’ı geçerek ABD’nin ardından ikinci sıraya yerleşeceğini belirten Tiryakioğlu, "Bu sene ABD’de 500 bin ton, İran’da ise yaklaşık 200 bin ton bir rekolte öngörülmekte" dedi. MHP Gaziantep Milletvekili Dr. Ali Muhittin...

Türkiye Gazetesi ·

Antep fıstığında tahmini Türkiye rekoltesi 388 bin ton

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, GTB Antep Fıstığı Tahmini Rekolte Tespit Komisyonunun 6 il, 23 ilçe ve 480 köyde yaklaşık bir aydır sürdürdüğü saha çalışmalarını tamamladığını belirterek, hazırlanan tahmin raporuna göre Türkiye genelinde...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin