15.08.2020

HABER ÖZETI

  • ANKARA (AA) - DİLARA ZENGİN - Antarktika'da uzay bilimleri alanında çalışmalar yapan akademisyen Mehmet Yeşiltaş, kıtadan topladığı meteoritlerin ilk incelemesini 22-26 Nisan'da Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansında (NASA) yapacak.

  • Antarktika projemizin araştırma ekibinde Türkiye'den olduğu gibi ABD, İngiltere, Japonya, ve Almanya'dan da araştırmacılar var.

  • Öncelikle meteoritleri uygun koşullarda ve doğru tekniklerle keserek çeşitli numuneler hazırlayacağız.

  • NASA'daki ilk incelemelerin ardından yapılması planlanan çalışmalara da değinen Yeşiltaş, şu bilgileri verdi: İlk incelemelerin ardından meteoritleri daha detaylı incelemek üzere araştırmalarımıza başlayacağız.

16/04/19 12:00

Antarktika'dan toplanan meteoritler NASA yolcusu

ANKARA (AA) - DİLARA ZENGİN - Antarktika'da uzay bilimleri alanında çalışmalar yapan akademisyen Mehmet Yeşiltaş, kıtadan topladığı meteoritlerin ilk incelemesini 22-26 Nisan'da Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansında (NASA) yapacak. Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Sanayi ve...

Memleket ·

Antarktika'dan toplanan meteoritler NASA yolcusu

Memleket

Antarktika'dan toplanan meteoritler NASA yolcusu

Antarktika'da uzay bilimleri alanında çalışmalar yapan akademisyen Mehmet Yeşiltaş, kıtadan topladığı meteoritlerin ilk incelemesini 22-26 Nisan'da Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansında (NASA) yapacak. Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uhdesinde...

Memurlar ·

Antarktika'dan toplanan meteoritler NASA yolcusu

Memurlar

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin