24.02.2021

HABER ÖZETI

  • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bakanlıkça yapımı sürdürülen AKM-Gar-Kızılay Metrosu'nun Kızılay Kesimi Kazı Başlangıç Töreninde konuştu.

  • Hattaki ilk istasyon olan Gar İstasyonu'nda vatandaşlarımız YHT Gar'a ulaşacak, buradan Başkentray ve Ankaray'a aktarma yapabilecekler.

  • Projenin tamamlanmasıyla Keçiören'den Kızılay'a aktarmasız metro ulaşımı sağlanacak.

  • Bakanlığımızca yapımı tamamlanarak hizmete açılan toplam 312 kilometrelik raylı hatlar günlük 6 milyon 555 bin, yılda da 2 milyar 393 milyona yakın yolcu taşıma kapasitesine sahiptir.

19/01/21 16:38

Ankara'nın metro ağı genişliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bakanlıkça yapımı sürdürülen AKM-Gar-Kızılay Metrosu'nun "Kızılay Kesimi Kazı Başlangıç Töreni"nde konuştu. "Ankara'da metro hattı uzunluğunu 4,5 kat artırdık" Bakanlıkça 2010'da metro hatları devralınmadan önce, Ankara'nın...

TRT Haber ·

AKM-Gar-Kızılay metrosu Kızılay kesiminde kazı başladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "AKM-Gar-Kızılay metrosunu 2022 yılının sonunda tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız" dedi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AKM-Gar-Kızılay Metrosu Kızılay Kesimi Kazı Başlangıç Töreni'ne katıldı. İlk...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin