30.05.2020

HABER ÖZETI

  • Behçet DALMAZ- Safa ATMACA/VAN, (DHA)- ANKARA-Tahran arası tren seferleri, uzun bir aradan sonra yeniden başladı.

  • Yoğun talep üzerine hat, bu yılTahran'a kadar uzatıldı.188yolcu kapasiteli Trans Asya Ekspresi, uzun aradan sonra ilk olarak7 Ağustos'ta Tahran'dan hareket etti.

  • Kısa mola veren İranlı yolcular, daha sonra Van'ın Tuşba ilçesindeki İskele Garı'ndan tekrar trene binerek Tahran'a doğru yola çıktı.

  • Türkmenoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, terör olayları nedeniyle Ankara-Tahran tren seferlerinin uzun zamandan beri yapılamadığını anımsattı.

15/08/19 23:45

Ankara'dan Tahran'a 5 Yıl Aradan Sonra İlk Tren Seferi

Behçet DALMAZ- Safa ATMACA/VAN, (DHA)- ANKARA-Tahran arası tren seferleri, uzun bir aradan sonra yeniden başladı. Dün Ankara Garı'nda yola çıkan ve İran'ın Tahran kentine 57 saatte ulaşacak olan 188 yolcu kapasiteli trenin yolcuları, 25 saatlik keyifli bir yolculuğun ardından...

MİLLİYET HABER ·

Ankara'dan Tahran'a 5 Yıl Aradan Sonra İlk Tren Seferi

MİLLİYET HABER

Ankara-Tahran treninin ilk yolcuları Van'a geldi

Ankara -Tahran arasında 4 yıl aradan sonra başlayan tren seferlerinin ilk yolcuları Van'da çiçeklerle karşılandı. Terör örgütü PKK'nın saldırıları nedeniyle 2015'te durdurulan Ankara-Tahran tren seferleri, güven ortamının sağlanmasıyla yeniden başladı. Ankara'dan Tahran'a...

Memurlar ·

Ankara-Tahran treninin ilk yolcuları Van'a geldi

Memurlar

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin