21.05.2022

  • Anadolu Üniversitesi'nin dijitalleşme vizyonu kapsamında yürütülen çalışmalar neticesinde değerli eserler Anadolu Üniversitesi platformları aracılığıyla öğrenci, akademisyen ve okurlara açılıyor.

  • Anadolu Üniversitesi Kütüphanesi'nde bulunan Osmanlıca, Arapça ve Farsça dillerinde yazılmış farklı türlerden 3 bin 200 eser dijital ortamda taranarak okuyucularla buluşuyor.

  • Emel Fatma Bayrakeri ise Nadir Eserlerin dijitalleş ortama kazandırılmasına ilişkin şunları söyledi: Kitaplar oldukça eski ve el yazması olduğu için okunması zor ve hassastı.

  • Dolayısıyla okurlarımızın nadir eserlere ulaşabilmesi için farklı bir yol izleyerek bu eserleri dijitalleştirdik, kendi platformlarımızdan tüm okuyucularımıza açmayı tercih ettik.

24/01/22 11:02

Anadolu Üniversitesi Kütüphanesi’ndeki “Nadir Eserler” dijitalleşiyor

Anadolu Üniversitesi'nin dijitalleşme vizyonu kapsamında yürütülen çalışmalar neticesinde değerli eserler Anadolu Üniversitesi platformları aracılığıyla öğrenci, akademisyen ve okurlara açılıyor. Anadolu Üniversitesi Kütüphanesi'nde bulunan Osmanlıca, Arapça ve Farsça dillerinde...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin