05.06.2020

HABER ÖZETI

  • Türkiye ile ABD arasında, Barış Pınarı Harekatı'na 120 saat ara verilerek YPG/PKK'nın güvenli bölgeden çekilmesi amacıyla sağlanan mutabakatta, geri sayım sürüyor.

  • ABD' uvvetleri'ne ait 3 konvoy, Semalke sınır kapısı üzerinden Irak'a geçiş yaparken; terör örgütü PKK/YPG yandaşı bir grup, konvoyun yolunu kesti.

  • Açıklamada, şunları kaydedildi: Kesinlikle hiçbir engelleme yapılmadığı gibi bölgeden çıkış ve tahliye faaliyetleri sıkı şekilde ABD'li muhataplarla koordine edilmektedir.

  • Bakanlık, bu kapsamda yaklaşık 55 araçlık bir konvoyun Resulayn'a giriş yaptığını ve 86 araçlık bir konvoyun Tel Tamir istikametinde çıktığını duyurmuştu.

21/10/19 12:24

MSB açıkladı: PKK/YPG'li teröristleri bölgeden çıkması yakından takip ediliyor

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, TSK'nın, Türkiye ile ABD arasında varılan mutabakat çerçevesinde, PKK/YPG teröristlerinin 120 saat içinde bölgeden çıkmasını yakından takip ettiği bildirildi. Açıklamada, şunları kaydedildi: "Kesinlikle hiçbir engelleme...

Türkiye Gazetesi ·

Amerikan askerlerinin Suriye'den çekilmesine tepki

Türkiye ile ABD arasında, Barış Pınarı Harekatı'na 120 saat ara verilerek YPG/PKK'nın güvenli bölgeden çekilmesi amacıyla sağlanan mutabakatta, geri sayım sürüyor. Bu kapsamda PKK/YPG'li teröristlerin geçişlerinde Türkiye açısından hiçbir sorun yaşanmazken, ABD askerleri...

En Son Haber ·

Amerikan askerlerinin Suriye'den çekilmesine tepki

En Son Haber

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin