05.08.2020

  • Kaymakcı, Denizli Alzheimer Derneği'nde düzenlenen, Alzheimer'dan Korunma Yöntemleri ve Beslenme Durumları seminerinde konuşarak hastaları ve yakınları beslenme konusunda bilgilendirdi.

  • Seminer sonrası İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine açıklamalarda bulunan Kaymakcı, alzheimer hastalarında belli bazı beslenme sorunları olduğunu ve bunlardan en önemlisinin ise iştahsızlık olduğunu kaydetti.

  • Bu durumlar hastaların bazen yemek yemelerini unuttuklarını anımsatan Kaymakcı, Öncelikle sağlık dediğimiz kavram bizim sadece hastalık veya sakatlığın olmayışı değil bedenen, ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik hali durumu.

  • Sağlığın korunması, sağlık kalitesini iyileştirilmesi ve hastalıklardan korunmak, hastalıkların tedavi süresi azaltılması gibi birçok etmen yeterli ve dengeli beslenmeden geçiyor.

17/10/19 15:38

Alzheimer hastaları ve yakınlarına uzmanından beslenme uyarısı

Denizli Özel Cerrahi Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Diyetisyen Aybüke Kaymakcı, alzheimer hastalarının beslenme durumları ile ilgili yaptığı açıklamada, hastaların bazen yemek yemeği unuttuklarını ya da tehlikeli maddeler tüketebilecekleri uyarısında bulunarak bu yüzden...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin