13.08.2022

HABER ÖZETI

  • Uluslararası Bursa Festivali'nin devamı niteliğindeki Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması, bu sene 34.kez dünyanın birçok farklı ülkesinden dansçıları Bursa'da buluşturdu.

  • Yarışmaya Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Çekya, Dağıstan, Gürcistan, Hindistan, Karadağ, Kazakistan, KKTC., Kosova, Kuzey Makedonya, Macaristan, Meksika, Moldova, Özbekistan, Sırbistan, Polonya'dan halk dansları ekipleri katılacak.

  • Türkiye'nin en uzun soluklu etkinliği olma unvanına sahip 60.

  • 2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti olarak dünyanın kültür harmanını Bursa'da ağırlıyor olmaktan ayrı bir guru duyuyoruz.

03/07/22 16:50

‘Altın Karagöz’le Bursa’dan dünyaya barış mesajı

Bu sene 34'üncüsü düzenlenen alanında dünyanın en prestijli yarışmalarından biri olan Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması, bin 200'e yakın yerli ve yabancı halk dansları ekibinin katıldığı renkli kortejle başladı. Türkiye'nin en uzun soluklu etkinliği olma unvanına sahip...

Istanbulhaber ·

18 ülkeden dansçıların katıldığı Altın Karagöz coşkusu başladı

Bu yıl 60'ıncısı gerçekleştirilen ve 12 Haziran'dan bu yana Bursalı sanatseverleri birçok ünlü isimle buluşturan Uluslararası Bursa Festivali'nin devamı niteliğindeki 34. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması başladı. Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin