23.05.2022

HABER ÖZETI

  • Alman haber dergisi Der Spiegel'in haberine göre ABD Başkanı Joe Biden, Almanya Başbakanı Olaf Scholz'a Ukrayna krizi nedeniyle Washington'a kısa süreli bir ziyaret gerçekleştirmesini teklif etti.

  • Scholz'un Beyaz Saray'dan gelen teklifi geri çevirme nedeninin önceden planlı İspanya ziyareti ve Almanya'daki korona virüs vaka sayılarının yükselmesinden kaynaklandığı ifade edildi.

  • Johnson ve Scholz, Rusya'ya Ukrayna'yı işgal etmesi halinde önemli ve ciddi bir bedel ödeyeceği konusunda uyarıda bulundular.

  • Sözcü ayrıca, Scholz ve Johnson'ın daha fazla saldırganlık durumunda Rusya'nın önemli maliyetlerle yüzleşmek zorunda kalacağının açık olması gerektiği konusunda da anlaştıklarını sözlerine ekledi.

21/01/22 16:25

Alman medyası: "Başbakan Scholz, Biden’ın görüşme davetini geri çevirdi"

Alman medyası, Almanya Başbakanı Olaf Scholz'un ABD Başkanı Joe Biden'ın Washington'da görüşme davetini geri çevirdiğini belirtti. Alman haber dergisi Der Spiegel'in haberine göre ABD Başkanı Joe Biden, Almanya Başbakanı Olaf Scholz'a Ukrayna krizi nedeniyle Washington'a...

Istanbulhaber ·

Johnson ve Alman mevkidaşı Scholz, Ukrayna’yı görüştü

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile yaptığı telefon görüşmesinde Ukrayna sınırındaki Rus askeri varlığı ele alındı. İki lider, herhangi bir saldırı durumunda Rusya'nın ağır bedel ödeyeceğini ifade etti. İngiltere Başbakanı Boris Johnson...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin