28.02.2020

  • Alman Sanayi Federasyonu (BDI) Başkanı Joachim Lang da seçim sonuçlarının belirsiz durumu netleştirdiği için memnun olduklarını belirterek, Londra'daki siyasi sis temizleniyor.diye konuştu.

  • Brodtmann, serbest ticaret anlaşmasına yönelik çalışmalar başarılı olmazsa, sert bir Brexit ile ilgili tartışma ve belirsizliklerin tekrar başlayacağını belirterek, “Her ne pahasına olursa olsun bundan kaçınılması gerekiyor.”dedi.

  • İngiltere ile AB’nin gelecekteki ilişkilerine yönelik müzakerelerin 2020’de tamamlanması gerektiğini belirten Lang, Zaman dar olsa da Alman ekonomisi bir çözüm talep ediyor.dedi.

  • Eric Schweitzer de, İngiltere seçimlerinden sonra, yakın olan bir anlaşmazlığı önlemek için hızlı bir şekilde Brexit kararı verilmesi gerekiyor.şeklinde konuştu.

13/12/19 16:12

Alman iş dünyası İngiltere ile hızlı bir serbest ticaret anlaşması istiyor

BERLİN (AA) - İngiltere'de Boris Johnson'ın liderliğini yaptığı Muhafazakar Parti'nin tek başına iktidara gelmesi Alman iş dünyası tarafından olumlu karşılandı. Alman iş dünyası, Brexit belirsizliğinin bitirilmesini ve Avrupa Birliği’nin (AB) İngiltere ile bir an önce serbest...

Memleket ·

Alman iş dünyası İngiltere ile hızlı bir serbest ticaret anlaşması istiyor

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin