23.08.2019

HABER ÖZETI

  • Ardından da İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Kocaeli, Kuşadası, Marmaris ekipleri ile hazırlıklarını tamamlayan AKUT, Ankara üzerinden AFAD ekipleri ile birlikte Mozambik'e hareket etti.

  • AKUT Arama ve Kurtarma Derneğinden yapılan açıklamaya göre, dernek Mozambik hükümetinden gelen uluslararası yardım çağrısına kayıtsız kalmadı.

  • Tüm operasyon malzemeleri Ankara Etimesgut Askeri Havaalanında askeri uçağa yüklendi.

  • AKUT ekibi içerisinde sel operasyonlarında deneyimleri bulunan Kuşadası AKUT şubesinden Vahap Ağırtaş ve Tağmaç Saraçoğlu da bulunuyor.

23/03/19 16:34

AKUT'dan Mozambik'e yardım eli

İSTANBUL (AA) - AKUT Arama ve Kurtarma Derneği, Birleşmiş Milletler'e (BM) bağlı, Uluslararası Arama Kurtarma Danışma Kurulu (INSARAG) nezdinde sel operasyonları deneyimi bulunan ekipler için uluslararası yardım çağrısı talebinde bulunan Mozambik hükümetine, operasyon kararı...

Memleket ·

AKUT'dan Mozambik'e yardım eli

Memleket

AKUT ekibi destek için Mozambik’e gitti

Mozambik Hükümeti'nden gelen uluslararası yardım çağrısı üzerine aralarında Kuşadası'ndan sel operasyonlarında deneniyle iki kişinin de bulunduğu 19 kişilik AKUT ekibi kurtarma çalışmalarına katılmak üzere Mozambik'e gitti. Afrika'nın güneydoğusunda yer alan Mozambik ve...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin