21.01.2021

HABER ÖZETI

  • ANKARA (AA) - Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Afet Sigortası kapsamında tarım üreticilerine ve hayvan yetiştiricilerine tarım sigortası yaptırma çağrısında bulundu.

  • Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM), tarım sektörünü tehdit eden doğal afetlerin ve çeşitli risklerin teminat altına alınabilmesi amacıyla 2005 yılında kuruldu.

  • Kar amacı taşımayan sistem, zirai ve hayvancılık alanlarında faaliyet gösteren üreticilerin tarımsal varlıklarını güvence altına alarak, emeklerini koruyor.

  • Tarım sigortası yaptırmak için tek şart kayıtlı olmak Tarım sigortası poliçeleri, TARSİM sisteminde yer alan sigorta şirketlerinin yetkili acenteleri aracılığıyla düzenleniyor.

15/11/19 21:47

AFAD'dan tarım sigortası çağrısı

ANKARA (AA) - Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), "Afet Sigortası" kapsamında tarım üreticilerine ve hayvan yetiştiricilerine tarım sigortası yaptırma çağrısında bulundu. AFAD'dan yapılan açıklamaya göre, AFAD, Afetlere Hazırlık Yılı Projesi'nin 5. ay teması...

Memleket ·

AFAD'dan tarım sigortası çağrısı

Memleket

AFAD’dan çiftçilere "tarım sigortası yaptırın" çağrısı

AFAD, Afetlere Hazırlık Yılı Projesi'nin 5'inci ay teması olan "afet sigortası" kapsamında üreticileri tarım sigortası yaptırmaya çağırdı. Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM), tarım sektörünü tehdit eden doğal afetlerin ve çeşitli risklerin teminat altına alınabilmesi amacıyla...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin