29.02.2020

  • ADANA (AA) - İSMİHAN ÖZGÜVEN - Adana'da bir araya gelerek Kadıneli Üretim ve İşletme Kooperatifini kuran 7 kadın, el ürünlerini satmakta zorlanan hemcinslerinin pazar arayışına çare oluyor.

  • Adana İl İstihdam Kurulu Üyesi Zeynep Kırılmış, katıldığı bir toplantıda, çalışma yaşındaki kadınların yüzde 70'inin evde oturduğu yönündeki araştırmadan haberdar olunca harekete geçti.

  • Kooperatif aracılığıyla kadınların evlerinde yaptıkları el işi ürünleri satışa sunduklarını belirten Kırılmış, halen Adana'da bir alışveriş merkezinin, sosyal sorumluluk projesi kapsamında kendilerine satış yeri tahsis ettiğini anlattı.

  • Kooperatiflerinin kırsaldaki kadınlara da ulaştığını ve onların yaptığı ürünleri de aldığını aktaran Kırılmış, şöyle devam etti: Şu an 55 kadının ürünü mağazamızda mevcut.

21/01/20 10:38

Adanalı ev hanımlarının ürünleri "Kadıneli"yle pazar buluyor

ADANA (AA) - İSMİHAN ÖZGÜVEN - Adana'da bir araya gelerek Kadıneli Üretim ve İşletme Kooperatifini kuran 7 kadın, el ürünlerini satmakta zorlanan hemcinslerinin pazar arayışına çare oluyor. Adana İl İstihdam Kurulu Üyesi Zeynep Kırılmış, katıldığı bir toplantıda, çalışma...

Memleket ·

Adanalı ev hanımlarının ürünleri "Kadıneli"yle pazar buluyor

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin