07.04.2020

HABER ÖZETI

  • Arabuluculuk modelinin kaybedenin bulunmadığı bir çözüm yolu sunduğunu belirten Birkan, Arabuluculuk şimdiye kadar bizim beklentilerimizin ötesinde bir mesafe katetti.

  • Çalışma ve ticaret hayatının vazgeçilmez unsuru haline gelen arabuluculuğu daha iyi bir noktaya taşımak amacıyla çalışmaya devam ediyoruz.

  • İhtilafların daha kısa sürede çözülmesi gerektiğine işaret eden Birkan, Klasik yargılama modelleriyle, yeni adliye binaları yaparak, yeni hakimler ve savcılar atayarak bunu yapabilmemiz mümkün değil.

  • En son yaptığımız arabuluculuk sınavı neticesinde ise 6 bin 300 kişi başarılı oldu.

22/02/20 12:58

Adalet Bakanlığı: İkinci yargı paketini hazırlamak üzereyiz

Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, Türkiye'de arabuluculuk müessesesinin hızlı bir gelişme gösterdiğini belirterek, "Yargının iş yükünün azaltılması ve adalet hizmetlerinin hızlandırılması amacıyla hayata geçirdiğimiz arabuluculuk uygulaması kapsamında 1 milyon dosya...

Memurlar ·

Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan:

Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, Türkiye'de arabuluculuk müessesesinin hızlı bir gelişme gösterdiğini belirterek, "Yargının iş yükünün azaltılması ve adalet hizmetlerinin hızlandırılması maksadıyla hayata geçirdiğimiz arabuluculuk uygulamasında 1 milyon dosya sayısını...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin