29.09.2020

HABER ÖZETI

  • Kolombiya’da yayın yapan Caracol TV kanalına konuşan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD’nin Venezuela’daki iktidarın değişmesi için çalıştığını ifade etti.

  • Bakan Pompeo, yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu uçaklardan bazılarının Karayipler'in hava sahasında ABD uçaklarını taciz ettiğini savunarak, bu durumun alınan kararda etkili olduğunu vurguladı.

  • Bu sonuca ulaşmak için Güney Amerika, Orta Amerika ve Avrupa ülkeleri ile, tüm dünya ülkeleri ile çalışıyoruz.” diye konuştu.

  • Bu karar, Maduro’nun iktidarı gasbetme girişimlerini durdurmak, özgür ve adil bir seçimin yapılmasını sağlamak ve demokrasiye geçişi desteklemek adına verilen çabaların bir parçasıdır.ifadelerini kullandı.

22/01/20 08:31

ABD Venezuela'ya ait 15 uçağı kara listeye aldı

WASHINGTON (AA) - ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Venezuela petrol şirketi PDVSA'ya ait 15 uçağı kara listeye aldıklarını açıkladı. Bakan Pompeo, yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu uçaklardan bazılarının Karayipler'in hava sahasında ABD uçaklarını taciz ettiğini savunarak,...

Memleket ·

ABD Venezuela'ya ait 15 uçağı kara listeye aldı

Memleket

Pompeo: Venezuela'daki iktidarı değiştirme peşindeyiz

Kolombiya’da yayın yapan Caracol TV kanalına konuşan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD’nin Venezuela’daki iktidarın değişmesi için çalıştığını ifade etti. "MADURO'NUN GİTMESİ GEREK" Pompeo,“Üzerinde çalıştığımız proje, Maduro’nun gitmesi ve Venezuela halkının özgür...

En Son Haber ·

Pompeo: Venezuela'daki iktidarı değiştirme peşindeyiz

En Son Haber

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin