20.02.2019

HABER ÖZETI

  • Afganistan Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, Halilzad'ın söz konusu ülkelere yaptığı ziyareti ve görüşmelerin sonucunu Cumhurbaşkanı Eşref Gani ile paylaştığı kaydedildi.

  • Hamid Karzai'nin devlet başkanlığı döneminde, Afganistan yönetimi ile Taliban arasındaki temasların, Katar'ın başkenti Doha'da, Haziran 2013'te yapılması planlanıyordu.

  • Ancak Taliban'ın, ofis üzerinde Afganistan İslam Emirliği tablosunu ve bayrağını asması üzerine, Afgan hükümeti, müzakerelerden vazgeçmişti.

  • Bazı bölgeleri Taliban'ın kontrolünde olan ülke, ciddi bir güvenlik sorunuyla karşı karşıya bulunuyor.

13/10/18 23:30

ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Halilzad Taliban ile görüştü

Taliban örgütünden yapılan açıklamada, Halilzad ile Taliban'ı temsilen, örgütün Katar Ofisi Başkanı Şir Muhammed Abbas Stanikzey, yardımcısı Mevlevi Abdul Salam Hanefi ve diğer yetkililerin görüştüğü belirtildi. Açıklamada, görüşmenin içeriğiyle ilgili bilgi paylaşılmazken,...

TRT Haber ·

ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Halilzad Taliban ile görüştü

TRT Haber

ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Halilzad, Taliban ile görüştü

KABİL (AA) - ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Zalmay Halilzad'ın Taliban temsilcileriyle Katar'da görüştüğü bildirildi. Taliban örgütünden yapılan açıklamada, Halilzad ile Taliban'ı temsilen, örgütün Katar Ofisi Başkanı Şir Muhammed Abbas Stanikzey, yardımcısı Mevlevi...

Memleket ·

ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Halilzad, Taliban ile görüştü

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin