05.08.2020

  • Sondland, Ukrayna ile ilişkiler noktasında Trump'ın kişisel Avukatı Rudy Giuliani ile çalışmaya çok gönüllü olmadıklarını ancak Trump'ın emri doğrultusunda kendisiyle çalıştıklarını vurguladı.

  • - Trump'tan açıklama ABD Başkanı Trump ise Teksas eyaletine hareket etmeden önce, Beyaz Saray'ın bahçesinde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

  • Cumhuriyetçi isimler ise Sondland'ın, Trump'tan doğrudan yardımlar konusunda bir şey duymadığını aktararak, aslında yardımlar ve Biden soruşturması arasında bir bağlantı olmadığını açıkça söylediğini belirtiyor.

  • Trump, Sondland'ın ifadesinin bir kısmını televizyondan izlediğini ve Büyükelçi'nin iyi bir adama benzediğini belirterek, Ben kimseden bir şeyin karşılığında bir şey istemedim.

20/11/19 21:09

ABD'nin AB Büyükelçisi: "Trump, Ukrayna'ya yardımların Biden'a soruşturmaya bağlı olduğunu söylemedi"

WASHINGTON (AA) - ABD'nin Avrupa Birliği (AB) Büyükelçisi Gordon Sondland, "Başkan Donald Trump, bana asla doğrudan Ukrayna'ya yardımların, (Joe ve Hunter Biden'a) soruşturma açılması şartına bağlı olduğunu söylemedi." açıklamasında bulundu. Trump'a yönelik azil soruşturması...

Memleket ·

ABD'nin AB Büyükelçisi: "Trump, Ukrayna'ya yardımların Biden'a soruşturmaya bağlı olduğunu söylemedi"

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin