09.04.2020

HABER ÖZETI

  • Pompeo, Almanya'da devam eden 56'ncı Münih Güvenlik Konferansındaki konuşmasında, Çin, İran ve Rusya'yı eleştirerek, Batı'nın ideallerinin ve değerlerinin kazanacağını belirtti.

  • Avrupa'dan gelen, ABD'nin küresel güvensizliği giderme konusunda uluslararası hareket etmediği eleştirilerine cevap veren Pompeo, Transatlantik ittifakın öldüğü fikrinin çok abartılı olduğunu bildirmekten mutluluk duyuyorum.

  • Rusya'nın Kırım'ı ilhak etmesine, İran'dan gelen tehditlere ve Çin'in ekonomik baskısına dikkati çeken Pompeo, bu ülkelerin kurallara dayalı uluslararası sistemi istikrarsızlaştırdıklarını savundu.

  • Pompeo, Berlin duvarının yıkılmasının ardından 30 yıldan fazla zaman geçtiğini hatırlatarak, halen egemenliğe saygı göstermeyen ülkelerin Batı'yı tehdit ettiğini fakat Batı'nın kazanıyor olduğunu ifade etti.

15/02/20 16:25

ABD: "NATO'nun öldüğü fikri çok abartılı"

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD'nin küresel rolünü savunarak, Transatlantik ittifakın öldüğü fikrini çok abartılı bulduğunu söyledi. Pompeo, Almanya'da devam eden "56'ncı Münih Güvenlik Konferansı"ndaki konuşmasında, Çin, İran ve Rusya'yı eleştirerek, Batı'nın ideallerinin...

Yeniçağ Gazetesi ·

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: "Transatlantik ittifakın öldüğü fikri çok abartılı"

MÜNİH (AA) - ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD'nin küresel rolünü savunarak, Transatlantik ittifakın öldüğü fikrini çok abartılı bulduğunu söyledi. Pompeo, Almanya'da devam eden "56'ncı Münih Güvenlik Konferansı"ndaki konuşmasında, Çin, İran ve Rusya'yı eleştirerek,...

Memleket ·

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: "Transatlantik ittifakın öldüğü fikri çok abartılı"

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin