30.09.2020

HABER ÖZETI

  • Şirketten yapılan açıklamada, anlaşma kapsamında Ad26.COV2.S adı verilen aşı adayının ABD Gıda ve İlaç İdaresi'nden acil durum kullanım izni ya da onayını almasının ardından ABD'de kullanılacağı bildirildi.

  • Seçimlerin yaklaştıkça yarışın kızıştığı ülkede Başkan Donald Trump ise eleştirilerin hedefindeyken salgında dünyadan daha iyi olduklarını iddia ediyor.

  • Koronavirüs salgınında 160 binin üzerinde insanın hayatını kayvettiği 5 milyona yakın insanın da enfekte olduğu ABD'de virüs konrtol altına alınamıyor.

  • ABD hükümetiyle 100 milyon dozluk potansiyel Kovid-19 aşısının üretimi ve teslimi için anlaşıldığı belirtilen açıklamada, anlaşma tutarının ise 1 milyar doların üzerinde olduğu kaydedildi.

06/08/20 08:47

ABD ilaç şirketiyle 1 milyar dolarlık aşı anlaşması yaptı

Koronavirüs salgınında 160 binin üzerinde insanın hayatını kayvettiği 5 milyona yakın insanın da enfekte olduğu ABD'de virüs konrtol altına alınamıyor. Seçimlerin yaklaştıkça yarışın kızıştığı ülkede Başkan Donald Trump ise eleştirilerin hedefindeyken salgında dünyadan...

Memurlar ·

ABD ilaç şirketiyle 1 milyar dolarlık aşı anlaşması yaptı

Memurlar

ABD'den flaş aşı hamlesi! 1 milyar dolarlık anlaşma

Şirketten yapılan açıklamada, anlaşma kapsamında "Ad26.COV2.S" adı verilen aşı adayının ABD Gıda ve İlaç İdaresi'nden acil durum kullanım izni ya da onayını almasının ardından ABD'de kullanılacağı bildirildi. ABD hükümetiyle 100 milyon dozluk potansiyel Kovid-19 aşısının...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin