31.05.2020

HABER ÖZETI

  • Newsweek'in haberine göre; Pompeo, Çinli ve İranlı yetkilileri; koronavirüs salgınının ciddiyetini saklamaya çalışarak ve sorumluluklarından kaçarak hayatları riske atmakla suçladı.

  • İran Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutanı Hüseyin Selami de salgınının, ABD'nin biyolojik saldırısı olabileceğini söylemişti.

  • ABD Kongresi'ne de Vuhan'da ortaya çıkan salgının Çin yönetimince saklandığı iddiasının soruşturulması talebini içeren bir tasarı sunulmuştu.

  • Çin, ABD'ye Kovid-19'la mücadele ederken; diğer ülkeleri suçlamama ve salgını siyasallaştırmama çağrısında bulunmuştu.

25/03/20 17:21

ABD'den Çin ve İran'a korona tepkisi

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Çin ve İran'ın koronavirüs salgınına yaklaşımlarını sert dille eleştirdi. Newsweek'in haberine göre; Pompeo, Çinli ve İranlı yetkilileri; koronavirüs salgınının ciddiyetini saklamaya çalışarak ve sorumluluklarından kaçarak hayatları riske...

En Son Haber ·

ABD'den Çin ve İran'a korona tepkisi

En Son Haber

ABD'den Kovid-19 nedeniyle Çin ve İran'a 'sert' eleştiri

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Çin ve İran'ın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına yaklaşımlarını sert dille eleştirdi. Newsweek'in haberine göre, Pompeo, Tony Perkins'in ev sahipliğinde katıldığı bir radyo programında, Çinli ve İranlı yetkilileri; Kovid-19 salgınının...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin