16.04.2021

HABER ÖZETI

  • ABD'de aşırılık yanlısı bir milis grubunun yarın Kongre binasını basabileceği yönündeki istihbaratın ardından Kongre polisi binada güvenlik önlemlerini arttırdı.

  • Bu paylaşımlar, ülkenin güvenlik birimlerinde İkinci bir baskın olabilir mi?endişesini doğururken, Kongre ve çevresindeki güvenlik önlemleri de artırıldı.

  • ABD'de QAnon komplo teorisyenleri ise, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın 4 Mart'ta yeniden göreve gelerek başkanlık koltuğunu devralacağına inanıyor.

  • Washington DC polisi tarafından yapılan açıklamada, 4 Mart ile ilgili bilgi ve istihbaratın farkında olunduğu ve tüm kolluk kuvvetlerinin çalışmaya devam ettiği belirtildi.

03/03/21 19:33

ABD’de Kongre binasında güvenlik önlemleri yeniden arttırıldı

ABD'de aşırılık yanlısı bir milis grubunun yarın Kongre binasını basabileceği yönündeki istihbaratın ardından Kongre polisi binada güvenlik önlemlerini arttırdı. ABD'de 6 Ocak'tan bu yana Kongre binasına yönelik tehditler devam ediyor. ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI)...

Istanbulhaber ·

ABD Kongresinde "baskın tehdidi" gerekçesiyle güvenlik önlemleri artırıldı

6 Ocak'ta Kongre baskının yaşandığı ABD'de aşırı solcu komplo grupları, 1933'e kadar ülkede başkanların Yemin Töreni günü olan 4 Mart'ta eski Başkan Donald Trump'ın tekrar başa geçeceğine ilişkin paylaşımlar yapıyor. Bu paylaşımlar, ülkenin güvenlik birimlerinde "İkinci...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin