09.03.2021

  • ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Çin'in ağırlıklı olarak Müslüman Uygurlara ve Sincan'daki diğer etnik ve dini azınlık gruplarına karşı soykırım yaptığını tespit ettim dedi.

  • Pompeo, Çin'in Sincan'daki eylemlerine ilişkin kapsamlı belgelerde Mart 2017'den bu yana Uygur kadınlarını zorla kısırlaştırdığını, kürtaj yaptığını, onları Uygur olmayanlarla evlenmeye zorladığını ve Uygur çocuklarını ailelerinden ayırdığını belirtti.

  • Pompeo, ABD, en iğrenç insan hakları ihlallerinin faillerini sorumlu tutmada dünyaya liderlik etmiştir.

  • Bu soykırımın sürmekte olduğuna ve Çin parti devletinin Uygurları sistematik olarak yok etme girişimine tanık olduğumuza inanıyorum.

19/01/21 20:56

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: “Çin’in ağırlıklı olarak Müslüman Uygurlara ve Sincan’daki diğer etnik ve dini azınlık gruplarına soykırım yaptığını tespit ettim”

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, "Çin'in ağırlıklı olarak Müslüman Uygurlara ve Sincan'daki diğer etnik ve dini azınlık gruplarına karşı soykırım yaptığını tespit ettim" dedi. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo yaptığı yazılı açıklamada, Çin'in Sincan'da soykırım ve insanlığa...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin