10.08.2020

HABER ÖZETI

  • Cuma günü Washington'da bir federal mahkeme tarafından verilen kararda Birleşik Devletleri Kolluk Kuvveti Hizmeti veya yasa tarafından yetkilendirilmiş herhangi bir görevliden bu emri uygulaması talep ediliyor.

  • ABD, İngiltere'ye bağlı özerk Cebelitarık yönetiminden tankere el konulmasını istedi.

  • ABD Adalet Bakanlığı geminin Uluslararası Acil Ekonomik Güç Yasası'nı ihlal ederek banka dolandırıcılığı, para aklama ve terörizmle ilgili suçlara karıştığını savunuyor.

  • İran petrolü taşıyan tanker, yükünü Suriye'ye götürerek Avrupa Birliği'nin Suriye'ye karşı koyduğu ambargoları ihlal ettiği gerekçesiyle 4 Temmuz'da alıkonulmuştu.

20/08/19 16:18

ABD Cebelitarık'tan bırakılması beklenen İran tankeri için yakalama kararı çıkarttı

Cuma günü Washington'da bir federal mahkeme tarafından verilen kararda "Birleşik Devletleri Kolluk Kuvveti Hizmeti veya yasa tarafından yetkilendirilmiş herhangi bir görevliden" bu emri uygulaması talep ediliyor. Tankerin yanı sıra içindeki petrole de el konulmasını talep...

Islah Haber ·

ABD, Cebelitarık'taki İran'a ait petrol tankerine el konulmasını istedi

ABD, İngiltere'ye bağlı özerk Cebelitarık yönetiminden tankere el konulmasını istedi. Amerikan Adalet Bakanlığı'nın başvurusuyla ilgili kararı Cebelitarık Yüksek Mahkemesi verecek. Tankerin akıbetinin önümüzdeki saatlerde belli olması bekleniyor. Reuters haber ajansına...

Islah Haber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin