22.04.2019

HABER ÖZETI

  • Avrupa Birliği’nin ekonomik ilişkilerden sorumlu komisyon üyesi Pierre Moscovici, ırkçı açıklamalarıyla gündeme gelen İtalya İçişleri Bakanı Matteo Salvini’ye “küçük Mussolini” dedi.

  • Moscovici’nin açıklamasına bir tepki de İtalya Başbakan Yardımcısı, Ekonomik Kalkınma, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Luigi Di Maio’dan geldi.

  • Salvini, Akdeniz’de kurtarılan göçmenleri taşıyan geminin ülkeye girmesini engelleyerek, gemiyi İspanya’ya yönlendirmişti.

  • Di Maio, Bazı Avrupa Komisyonu üyelerinin tavrı kabul edilemez, gerçekten tahammül edilemez.

14/09/18 16:49

AB Komisyonu üyesi Moscovici'ye "Mussolini" tepkisi sürüyor

ROMA (AA) - Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Antonio Tajani, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Ekonomik ve Mali İşlerden Sorumlu üyesi Pierre Moscovici'nin İtalya’ya yönelik açıklamalarına ilişkin, "AB Komisyonu üyesi, üye ülkelere yönelik saldırgan bir dil kullanmamalı. Bir...

Memleket ·

AB Komisyonu üyesi Moscovici'ye "Mussolini" tepkisi sürüyor

Memleket

AB yetkilisinden Salvini'ye: Küçük Mussolini

Avrupa Birliği’nin ekonomik ilişkilerden sorumlu komisyon üyesi Pierre Moscovici, ırkçı açıklamalarıyla gündeme gelen İtalya İçişleri Bakanı Matteo Salvini’ye “küçük Mussolini” dedi. Moscovici, pek çok ülkede popülist ve aşırı sağcı hükümetlerin yükseldiği günümüzdeki...

soL Haber ·

AB yetkilisinden Salvini'ye: Küçük Mussolini

soL Haber

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin