01.04.2020

HABER ÖZETI

  • Brüksel'de düzenlenen AB Dış İlişkiler Konseyinin ardından basına açıklamalarda bulunan Borrell, dışişleri bakanlarının Libya konusunda önemli bir siyasi anlaşmaya vardığını duyurdu.

  • (Libya'da) Sahadaki durum çok çok kötü.diyen Borrell, Libya'nın petrol satışının kesintiye uğramasının ülke ekonomisini zayıflattığını vurguladı.

  • Konferansa, Türkiye dahil 12 devlet ile Birleşmiş Milletler (BM), Libya'daki taraflar, Afrika Birliği, Arap Birliği ve AB temsilcileri katılmıştı.

  • Libya sorununu görüşmek üzere 19 Ocak'ta düzenlenen Berlin Konferansı, yedi başlıkta 55 maddelik bir sonuç bildirisinin açıklanmasıyla sona ermişti.

17/02/20 17:45

AB'den Akdeniz'de yeni operasyon kararı

BRÜKSEL (AA) - Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Libya'ya yönelik silah ambargosunu uygulamak için Akdeniz'de yeni bir operasyon başlatacaklarını duyurdu. Brüksel'de düzenlenen AB Dış İlişkiler Konseyinin ardından...

Memleket ·

AB'den Akdeniz'de yeni operasyon kararı

Memleket

AB'den Libya'da durum "çok kötü" açıklaması

BRÜKSEL (AA) - Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Libya'da çatışmayı sonlandırmayı hedefleyen Berlin sürecinin işlediğini ancak sahada durumun "çok kötü" olduğunu bildirdi. Borrell, Brüksel'deki Dış İlişkiler Konseyi...

Memleket ·

AB'den Libya'da durum "çok kötü" açıklaması

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin