02.03.2021

HABER ÖZETI

  • Başkent Tallin’de açıklama yapan Ratas, siyasi sorumluluğu üstlenmek ve iddiaları açıklığa kavuşturmak amacıyla bu istifa kararını aldığını dile getirdi.

  • 2016 yılından beri ülkenin başbakanı olan Ratas, 2016-2019 yılları arasında Merkez Parti, Sosyal Demokratlar ve Isamaa partilerinden oluşan koalisyonu yönetmişti.

  • Ratas’ın istifasını gün içerisinde Cumhurbaşkanına sunması bekleniyor.

  • Başkent Talinn’de bir gayrimenkul projesinde usulsüzlük yapıldığına dair iddialar üzerine soruşturma açılmış ve Ratas’ın partisinin bu sürecin arkasında olduğu iddiaları ortaya atılmıştı.

13/01/21 11:01

AB’de şok: Başbakan istifa etti

Avrupa’nın kuzeyindeki Estonya’da siyasi deprem yaşandı… Ülkenin başbakanı olan ve Merkez Parti’nin de başkanı olan Juri Ratas görevinden istifa etti… Bugün Ratas’ın istifa ettiği açıklanırken geçen haftalarda da hem partiden hem de kabineden bazı isimler yolsuzluk iddiaları...

Istanbulhaber ·

AB'de şok karar! Başbakan istifa etti

Başkent Tallin’de açıklama yapan Ratas, siyasi sorumluluğu üstlenmek ve iddiaları açıklığa kavuşturmak amacıyla bu istifa kararını aldığını dile getirdi. Ratas’ın istifasını gün içerisinde Cumhurbaşkanına sunması bekleniyor. Estonya’da daha önce bir gayrimenkul projesine...

Yeniçağ Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin