26.08.2019

HABER ÖZETI

  • Dünya Sağlık Örgütü, kızamık vakalarının yalnızca yüzde 10'unun kayıt altına alındığını, bu nedenle gerçek sayının çok daha yüksek olabileceğini belirtiyor.

  • CNN'e bir makale yazan DSÖ Başkanları Henrietta Fore ve Tedros Adhanom Ghebreyesus, bu durumun sorumluları arasında aşılarla ilgili gerçek dışı bilgilerin yayılmasını da gösteriyor.

  • Açıklamada, en büyük artışın 7 kat ile Afrika'da olduğu ve en fazla yayıldığı ülkeler arasında da Ukrayna, Madagaskar ve Hindistan'ın yer aldığı belirtildi.

  • BBC News Sağlık ve Bilim Muhabiri James Gallagher, aşı karşıtlarının yayınlarının yanı sıra yoksul ülkelerde aşılama oranının düşük olmasının da bu ülkeleri salgınlara karşı daha kırılgan hale getirdiğini belirtiyor.

17/04/19 07:58

'Aşı yaptırmam'cılara en önemli uyarı

Birleşmiş Milletler'e bağlı Dünya Sağlık Örgütü'nden (DSÖ) kızamık hakkında korkutan bir uyarı geldi. DSÖ, 2019'un ilk üç ayında dünya çapında raporlanan kızamık vakalarının önceki yılın aynı dönemine göre üç kat arttığını duyurdu. Örgüt, kızamık vakalarının sadece yüzde...

Memurlar ·

'Aşı yaptırmam'cılara en önemli uyarı

Memurlar

Dünyayı korkutan gelişme... 2019'da 3 kat artıp salgına dönüştü!

Dünya Sağlık Örgütü, kızamık vakalarının yalnızca yüzde 10'unun kayıt altına alındığını, bu nedenle gerçek sayının çok daha yüksek olabileceğini belirtiyor. Kızamık önlem alınmadığı takdirde beyin ve akciğerlerde enfeksiyonlara yol açabiliyor. Örgüte göre kızamığın en...

Memleket ·

Dünyayı korkutan gelişme... 2019'da 3 kat artıp salgına dönüştü!

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin