01.03.2021

  • Milli Eğitim Bakanlığınca; öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik ilk yardım bilincinin geliştirilmesi, yaralanma ve sakatlanmaların azaltılması amacıyla Çocuklarımız İlk Yardımla Daha Güvende projesi hayata geçirildi.

  • Eğitimin açılışına katılan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Edip Erdoğan, İlk yardım eğitiminin insan hayatında ne kadar önemli olduğunu kazalarda doğal afetlerde görüyoruz.

  • Uzaktan eğitimler sonrası uygulama eğitimini tamamlayan öğretmenlere İl Sağlık Müdürlüğünce İlk Yardımcı Sertifikası verilecek.

  • Proje kapsamında, düzenlenecek olan eğitimlerin 8 saatlik teorik kısmının uzaktan online olarak, uygulama kısmının ise ileri bir tarihte ilk yardım eğitim merkezince yüz yüze olarak düzenlenmesi planlandı.

27/01/21 09:09

Ağrı’da öğretmenlere ilkyardım eğitimi

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Çocuklarımız İlk Yardımla Daha Güvende" projesi kapsamında öğretmenlere yönelik ilk yardım eğitimi düzenlenmeye başlandı. Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Şehit Harun Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde kurulan...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin