06.08.2020

HABER ÖZETI

  • ANKARA (AA) - GÖKSEL YILDIRIM - Savunma sanayisinde geliştirilen teknolojilerin okullardaki kullanımı yaygınlaştırılarak öğrencilerin daha güvenli bir eğitim öğretim hayatı geçirmeleri sağlanacak.

  • Proje kapsamındaki 762 okulun tamamında kurulumlar 2019-2020 eğitim öğretim yılı başlamadan tamamlanarak, sistemler Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünün kullanımına sunuldu.

  • Kameralarla öğrencilerin derste ve teneffüste oldukları sırada okul ve etrafının daha etkin şekilde izlenmesi mümkün hale geldi.

  • Taşınmazlara ilişkin karar süreçleri daha objektif ve 2023 Eğitim Vizyonuna uygun şekilde veriye dayalı hale getirildi.

11/09/19 13:18

762 okulun güvenlik sistemleri kuruldu

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından, Güvenli Okul Projesi kapsamında, Emniyet Genel Müdürlüğünce riskli olduğu belirlenen ve öncelik arz eden 71 ildeki 762 okulda, her bir okul için 6 sabit ve bir hareketli kameradan oluşan güvenlik sistemleri tedarik...

Memurlar ·

762 okulun güvenlik sistemleri kuruldu

Memurlar

TÜRKİYE'NİN TEKNOLOJİ ATAĞI - Savunma teknolojileri eğitimin hizmetinde

ANKARA (AA) - GÖKSEL YILDIRIM - Savunma sanayisinde geliştirilen teknolojilerin okullardaki kullanımı yaygınlaştırılarak öğrencilerin daha güvenli bir eğitim öğretim hayatı geçirmeleri sağlanacak. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından, Güvenli Okul Projesi...

Memleket ·

TÜRKİYE'NİN TEKNOLOJİ ATAĞI - Savunma teknolojileri eğitimin hizmetinde

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin