03.04.2020

  • Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Seyhanlının yaşam kalitesini artırmak için çalışırken, doğaya ve hayvanlara da sahip çıktıklarını söyledi.

  • Seyhan Belediyesi, sokak hayvanlarının kısırlaştırma ve bakımlarının yanı sıra aç kalmamaları için düzenli şekilde mama, tavuk kırıntısı ve kıyma dağıtıyor.

  • Sokak hayvanlarına mama desteği vermenin yanında üremelerinin de kontrol altında tutulmasının önemine dikkat çeken Başkan Akay, Seyhan'da bulunan yaklaşık 40 bin sokak hayvandan 710'unun kısırlaştırılarak doğal ortamlarına bırakıldığını belirtti.

  • Kedi ve köpeklerin sokakta yaşamasından dolayı değişik hastalıkları barındırmasına karşın, gerçekleştirilen kısırlaştırma operasyonlarında hiçbir kedi ya da köpek kaybedilmedi.

18/02/20 10:51

710 sokak hayvanı kısırlaştırıldı

Seyhan Belediyesi, ilçede bulunan yaklaşık 40 bin sokak hayvanının üremesini kontrol altına almak için Kısırlaştırma Merkezi aracılığıyla başlattığı işlemde 710 sokak hayvanının kısırlaştırmasını tamamladı. Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay'ın 4 Ekim Hayvan Hakları...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin