06.03.2021

HABER ÖZETI

  • Eskişehir'in Alpu ilçesine bağlı Ağapınar mahallesinde su olmasına rağmen mahallenin biraz dışında kalan evlere su gelmiyor.

  • Çocuklarımız yıkanamıyor her Allah'ın günü su taşıyoruz Konuyla ilgili konuşan mağdurlardan Sıddık Akkaya, suya hasret kaldıklarını ifade etti.

  • Tam 4 yıldır suya muhtaç bırakılan vatandaşlar, kar kış demeden temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kilometrelerce su taşıyor.

  • Genç yaşlı demeden su dolu kovaların sırtlandığı bölgede bulaşık, çamaşır, banyo gibi insani ihtiyaçlar ise zor karşılanıyor.

26/01/21 10:17

4 yıldır kilometrelerce yürüyüp kovalarla, güğümlerle su taşıyorlar

Eskişehir’in Alpu ilçesine bağlı Ağapınar mahallesinde su olmasına rağmen mahallenin biraz dışında kalan evlere su gelmiyor. Susuzluğun yaşandığı bölgede 50 kişi yaşıyor. Tam 4 yıldır suya muhtaç bırakılan vatandaşlar, kar kış demeden temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek...

Türkiye Gazetesi ·

4 yıldır kilometrelerce yürüyüp kovalarla, güğümlerle su taşıyorlar

Eskişehir'de evlerine yakın bir alanda su deposu olmasına rağmen tam 4 yıldır su sorunu çeken vatandaşlar, her gün yaklaşık 2 kilometre yol yürüyüp; kova, bidon, damacana ve güğüm gibi kaplarla evlerine su taşıyor. Eskişehir'in Alpu ilçesine bağlı Ağapınar mahallesinde...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin