12.07.2020

HABER ÖZETI

  • Milli Eğitim Bakanlığı, öğrenme süreçleri farklı olan her öğrencinin başarıya ulaşabilmesi, İşte Bu Kadar Kolay diyebilmesi için İlkokullarda Yetiştirme Programı'nı (İYEP) geliştirdi.

  • Öğrenci Belirleme Aracı (ÖBA) ile İYEP'e katılması tavsiye edilen öğrenciler tespit edilirken eğitim sürecinin bitiminde uygulanan Öğrenci Değerlendirme Aracı (ÖDA) ile başarı durumu ortaya konuluyor.

  • Temel okuryazarlık ve problem çözme becerileri konusunda desteğe ihtiyaç duyan çocuklar, İYEP'te daha küçük gruplarda, özel hazırlanan ders kitapları ile eğitim alacak.

  • Bakan Selçuk, İYEP kapsamında öğretmenlere çok iş düştüğünü belirterek, Bu çalışmaları Ankara'da yapıyor olmamızın elbette bir değeri var.

14/10/19 13:36

'302 bin dolayında öğrencimizi İYEP'e dahil ettik'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) ile okullar arasındaki imkan ve öğrenciler arasındaki öğrenme farklarını azaltmayı amaçladıklarını belirterek, "Bütün çocuklarımıza 'İşte bu kadar kolay.' dedikleri bir fotoğraf sunmak için bir araya...

Memurlar ·

'302 bin dolayında öğrencimizi İYEP'e dahil ettik'

Memurlar

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, İlkokullarda Yetiştirme Programı tanıtım toplantısına katıldı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bugün güzel bir amaç için bir aradayız. İyileştirmek, güzelleştirmektir. Biz okullar arasındaki imkan farklarını ve öğrenciler arasındaki öğrenme farklarını azaltmayı temel bir gaye olarak benimsedik. Bu kapsamda üzerimize büyük bir ödev...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin