30.05.2020

HABER ÖZETI

  • Bakanlık, oltalamanın (Phishing) kişilerin banka veya kredi kartı bilgilerini ya da kişisel verilerini ele geçirmek amacıyla kullanılan bir yöntem olduğunu belirterek vatandaşların dikkat etmesi gereken önemli kuralları hatırlattı.

  • Emniyet Genel Müdürlüğü, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı, oltalama sitesi

  • Bilgisayarlarda mutlaka oltalama saldırısı engelleme özelliği olan bir anti virüs yazılımı olmalı ve periyodik olarak güncellenmelidir.

  • Açıklamada, oltalama dolandırıcılığına maruz kalmamak için yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilerek şu uyarılarda bulunuldu: Vatandaşlar yönlendirildikleri linkleri ve web sitelerini dikkatle incelemelidir.

22/05/20 21:04

14 bin 120 'oltalama' sitesi erişime kapatıldı

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı tarafından ortak yapılan çalışmalarda 2020 yılının ilk 5 ayında toplam 14 bin 120 oltalama sitesinin erişime kapatıldığı bildirildi. İçişleri Bakanlığından...

Memurlar ·

14 bin 120 'oltalama' sitesi erişime kapatıldı

Memurlar

İçişleri Bakanlığı, 'oltalama' dolandırıcılığına karşı uyardı

İçişleri Bakanlığı, son zamanlarda çok sık rastlanan oltalama dolandırıcılığı hakkında bilgilendirmede bulundu. Bakanlık, oltalamanın (Phishing) kişilerin banka veya kredi kartı bilgilerini ya da kişisel verilerini ele geçirmek amacıyla kullanılan bir yöntem olduğunu belirterek...

Memurlar ·

İçişleri Bakanlığı, 'oltalama' dolandırıcılığına karşı uyardı

Memurlar

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin