19.01.2021

HABER ÖZETI

  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrıda bulunduğu yeni varlık barışı uygulamasında, geçmiştekilerden farklı olarak yurt dışından getirilen varlıklar sebebiyle herhangi bir vergi ödenmeyecek.

  • Sisteme giren her türlü yerli ve yabancı kaynağın vergi ve takipten muaf olacağı uygulamayla, büyük miktarda kaynağın kayıt altına alınması ve yurda döviz girişi sağlanması planlanıyor.

  • Yeni Varlık Barışı kapsamında, 30 Haziran 2021'e kadar yurtiçi veya dışından para, döviz, altın ve diğer sermaye araçları kayda geçirilebilecek.

  • Son olarak Varlık Barışı'nda sisteme sokulan tutar 17 milyar lira olurken, yüzde 1 vergi kesintisi ile yaklaşık 170 milyon liralık vergi tahsilatı yapıldı.

27/11/20 07:17

10 soruda yeni Varlık Barışı: İnceleme yapılmayacak vergi alınmayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Yurtdışında ve yurt içindeki tüm vatandaşlarımızı, bu imkanı değerlendirmeye, ellerindeki parayı, dövizi, altını ve diğer sermaye araçlarını Varlık Barışı yoluyla sisteme dahil etmeye çağırıyorum" sözleriyle duyurduğu Türkiye'nin 6....

Memurlar ·

'Varlık barışı'nda sıfır vergi fırsatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrıda bulunduğu yeni "varlık barışı" uygulamasında, geçmiştekilerden farklı olarak yurt dışından getirilen varlıklar sebebiyle herhangi bir vergi ödenmeyecek. Ayrıca, varlık barışından yararlananlar hakkında, bildirilen varlıklar sebebiyle...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin