24.09.2020

HABER ÖZETI

  • Kenan İnan, yıllardır hem Trabzon'da hem de ülkede Karadeniz tarihi üzerine çalışan birçok akademisyenin, kentin fetih tarihinin 26 Ekim 1461 yerine 15 Ağustos 1461 olduğu konusunda hemfikir olduğunu belirtti.

  • Bu yıl ilk kez Avrasya Üniversitesi adı altında bu tür sempozyumu düzenlediklerini ifade eden İnan, Üniversitemizde 1. Uluslararası Karadeniz Tarihi Sempozyumu'nu organize ettik.

  • İnan, daha önce yapılan sempozyumların, numaralandırılmadığı için akademik değer kazandırılmadığına işaret ederek, Bundan önce dünyada yapılan birçok sempozyum serileri, bu şekilde başlatılarak, insanların sahiplenmesiyle devam ettirildi.

  • Kenan İnan ise düzenlenen sempozyum sonrası çalışmaların bir kitap haline getirilerek insanların bilgisine sunulacağını söyledi.

12/12/19 13:39

1. Uluslararası Karadeniz Tarihi Sempozyumu

Avrasya Üniversitesi tarafından "1 Uluslararası Karadeniz Tarihi Sempozyumu" düzenlendi. Yurt içi ve yurt dışından çok sayıda akademisyenin katılımı ile başlayan sempozyumun açılışında konuşan Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız, üniversite olarak bu...

Istanbulhaber ·

1. Uluslararası Karadeniz Tarihi Sempozyumu düzenlendi

TRABZON (AA) - Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan İnan, yıllardır hem Trabzon'da hem de ülkede Karadeniz tarihi üzerine çalışan birçok akademisyenin, kentin fetih tarihinin 26 Ekim 1461 yerine 15 Ağustos 1461 olduğu konusunda hemfikir olduğunu belirtti. Üniversitenin...

Memleket ·

1. Uluslararası Karadeniz Tarihi Sempozyumu düzenlendi

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin