21.08.2019

HABER ÖZETI

  • Harran Ovası'ndaki Karaali bölgesinde, 2000 yılında bir köylünün arazisinde jeotermal su kaynağı bulunmasının ardından gelişen seracılığın yeni projelerle daha da yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

  • Cumhuriyet tarihinin en önemli projelerinden GAP ve hükümetin son yıllarda verdiği teşvikler sayesinde kentte, seracılık da önemli ölçüde ilerledi.

  • Jeotermal seralarda topraksız tarım tekniğiyle üretilen, başta salkım domates ve diğer sebzeler, yurt içi ve dışına pazarlanıyor.

  • Bir süre önce Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve beraberindeki heyet Kuveyt'e gitti.

08/12/18 19:54

Şanlıurfa'ya 100 milyon dolarlık sera yatırımı

Cumhuriyet tarihinin en önemli projelerinden GAP ve hükümetin son yıllarda verdiği teşvikler sayesinde kentte, seracılık da önemli ölçüde ilerledi. Harran Ovası'ndaki Karaali bölgesinde, 2000 yılında bir köylünün arazisinde jeotermal su kaynağı bulunmasının ardından gelişen...

TRT Haber ·

Şanlıurfa'ya 100 milyon dolarlık sera yatırımı

TRT Haber

Şanlıurfa'ya 100 milyon dolarlık sera yatırımı

ŞANLIURFA (AA) - HALİL FİDAN - Güneydoğu Anadolu Projesi'nin (GAP) hayata geçirilmesiyle birçok alanda gelişme kaydeden Şanlıurfa'da, Türk ve Kuveytli iş adamlarınca 100 milyon dolarlık sera yatırımı gerçekleştiriliyor. Cumhuriyet tarihinin en önemli projelerinden GAP ve...

Memleket ·

Şanlıurfa'ya 100 milyon dolarlık sera yatırımı

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin