02.04.2020

HABER ÖZETI

  • Turizm şirketlerinin bölgedeki tur güzergahlarına dahil ettiği Birecik Kelaynak Üretme İstasyonu'nu yılda yaklaşık 100 bin kişi ziyaret ediyor.

  • Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Birecik'te 1977'de 2 ergin ve 9 yavruyla başlanan üretim çalışmaları sonucunda sayıları 244'e ulaşan kelaynaklar, DKMP tarafından koruma altında tutuluyor.

  • Her yıl şubat ayında üreme dönemlerini geçirmeleri için doğaya bırakılan kelaynaklar, yaşamlarını Türkiye'de sadece Birecik'te bulunan istasyonda sürdürüyor.

  • Tür Eylem Planı kapsamında önümüzdeki 5 yıl türün korunması ve izlenmesi çalışmaları yoğun bir şekilde devam edecek.

15/02/20 11:12

Şanlıurfa'daki kelaynak üretim tesisini yılda 100 bin kişi ziyaret ediyor

ANKARA (AA) - Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü Şanlıurfa Bölge Müdürlüğüne bağlı Birecik Kelaynak Üretme İstasyonu, yılda yaklaşık 100 bin kişi tarafından ziyaret ediliyor. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Birecik'te 1977'de...

Memleket ·

Şanlıurfa'daki kelaynak üretim tesisini yılda 100 bin kişi ziyaret ediyor

Memleket

Kelaynaklar turistlerin ilgi odağı oldu

Birecik Kelaynak Üretme İstasyonu, Şanlıurfa'ya gelen ziyaretçilerin uğrak noktası olmayı sürdürüyor. İstasyon yılda yaklaşık 100 bin kişiye hizmet veriyor. Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü Şanlıurfa Bölge Müdürlüğüne bağlı Birecik...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin