31.05.2020

  • Battalgazi İlçesi Ziraat Odası Başkanı Mehmet Başar, Korona virüs salgını nedeniyle çiftçilerinde mağdur duruma düştükleri belirterek, üreticilerinin desteklerine konulan blokelerin kaldırılmasını istedi.

  • Tarımsal sulamada kullanılan elektrik borçlarını vadesinde ödeyemeyen üreticilerin 2020 yılı Mart ayında hesaplarına yatan gübre ve mazot desteklerine bloke konulduğunu aktaran Başar, Bu blokeler acilen kaldırılmalıdır.

  • 2017 Aralık ayında 35,6 kuruştan elektrik alan üreticilerimiz yapılan yüzde 126,2'lik artışla birlikte 2019 Aralık ayında 80,60 kuruştan elektrik kullanmak zorunda kalmıştır.

  • Kayısı üreticilerinin de sıkıntılarını her daim gündeme getirdik ve getirmeye devam edeceklerini söyleyen Başar, Alan bazlı destekle bu sorunun da çözüleceğinden eminiz.

04/04/20 13:16

Üreticilerin destekleme ödemelerine konulan blokelerin kaldırılması istendi

Battalgazi İlçesi Ziraat Odası Başkanı Mehmet Başar, Korona virüs salgını nedeniyle çiftçilerinde mağdur duruma düştükleri belirterek, üreticilerinin desteklerine konulan blokelerin kaldırılmasını istedi. Malatya'nın Battalgazi İlçesi Ziraat Odası Başkanı Mehmet Başar,...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin