22.10.2021

HABER ÖZETI

  • TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, yetiştiricilerin kuraklıktan dolayı yem sıkıntısıyla karşı karşıya kaldığını söyledi.

  • Dağıtımda konuşan İlçe Müdürü Erdal Yılmaz, Üreticilerimize program kapsamında 7 bin 500 kilo adi fiğ ile 600 kilo yonca tohumu dağıtıldı.

  • Tohumlar yüzde 75 Bakanlık desteği, yüzde 25 çiftçi katkısı şeklinde bütçelendirilmiştir.

  • Yem hammaddesi ithalatı azalır Nadas alanlarına yem bitkilerinin ekilmesiyle yem hammaddesi ithalatının da azalacağına vurgu yapan Çelik, Yetiştiriciler bu konuda eğitilmeli, üretim için teşvik edilmeli, bazı enstrümanlarla da desteklenmelidir.

08/09/21 15:00

Üreticilere yem bitkisi tohumu dağıtıldı

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde çayır, mera ve yem bitkileri ekiliş alanlarının genişletilmesi için üreticilere yem bitkisi tohumu dağıtıldı. Çiftçilerin kaba yem ihtiyacının karşılanabilmesi ve hayvancılıkta girdi maliyetlerinin azaltılması için yürütülen "Çayır-Mera Islah...

Istanbulhaber ·

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik: “Tarım alanlarını nadasa bırakmak yerine yem bitkisi ekilsin”

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, hayvancılıkta yaşanan yem açığının karşılanması için tarım arazilerini nadasa bırakmak yerine yem bitkileri ekilmesini aktaran Çelik, "Sayın Cumhurbaşkanımızın nüfus başına bir...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin