02.10.2020

HABER ÖZETI

  • Koronavirüs salgını nedeniyle 2019-2020 yılı eğitim-öğretim döneminin ikinci yarısında dersler, sınavlar hatta mezuniyet törenleri çevrimiçi gerçekleşti.

  • Çotuksöken sözlerine şöyle devam etti: Bu yeni durumun bizden beklediklerini yerine getirmemiz; bu yeni durumu, özellikle bilgiyle karşılamamız gerekiyordu.

  • Betül Çotuksöken, “yeni normalleşme” döneminde eğitimde seçenekli düşünmek gerektiğini dile getirdi.

  • Maltepe Üniversitesi’nin ölçme ve değerlendirme uygulamaları üzerinde ayrıntılı çalışmalar yaptığını belirten Çotuksöken, öğrencileri kesinlikle bir ya da iki sınama aracına bağımlı kılmadıklarını söyledi.

10/08/20 15:38

Üniversiteler ’Yeni Normal’e hazırlanıyor

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar geleceklerini yönlendirecek tercihler için ter dökerken, üniversiteler de koronavirüs salgını tehdidi altında yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlanıyor. 'Küresel Salgında Yeni Normalleşme...

Istanbulhaber ·

“Üniversitemiz yeni normal döneme hazır”

Eğitimcilerin bu yeni duruma uyumu hem çok iyi hem de bu bağlamda kendimizi sürekli olarak yeniliyoruz.” dedi. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar geleceklerini yönlendirecek tercihler için ter dökerken, üniversiteler de koronavirüs pandemisi...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin