22.04.2021

  • Ahmet Kızılay, İnönü Üniversitesi'nin sağlık hizmetleriyle ilgili 2020 değerlendirme raporunda verdiği bilgide, Özal Tıp Merkezi'nin karaciğer naklinde Avrupa birincisi ve dünya ikincisi olduğunu vurguladı.

  • Kızılay, Şehrimizin göz bebeği Turgut Özal Tıp Merkezimizde her gün binlerce hastaya ileri tedaviler yapılmakta, büyük ve riskli ameliyatlar başarı ile gerçekleştirilmektedir.

  • Geçen yıl 217 yatak kapasiteli Onkoloji Hastanesi'ni de hizmete sunduklarını hatırlatan Kızılay, Hastanemiz, ülkemizin en önemli organ nakil merkezlerinden biridir.

  • 12 ameliyathane ve 152 yatak kapasiteli Karaciğer Nakil Hastanemizde 2019 yılı içinde aynı anda 5 karaciğer nakil ameliyatı gerçekleştirilerek dünyada bu alanda bir ilk başarılmıştır.

06/03/21 13:00

Özal Tıp Merkezi’ne gelen hastaların yarıya yakını Malatya dışından

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Turgut Özal Tıp Merkezi'ne gelen hastaların yarıya yakınının Malatya dışından olduğunu bildirip, "En fazla nakil yapan hastaneyiz" dedi. İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İnönü Üniversitesi'nin...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin