07.08.2020

HABER ÖZETI

  • Dünyada görülme sıklığı ve komplikasyon oranı en yüksek enfeksiyonlardan biri olan influenza (grip) konusunda uyarılarda bulunan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr.

  • Buket Taneri, hastalığın günümüzde en çok çocukları etkilediğini vurgulayarak ilk 24 saat içinde tedaviye başlanmasıyla olumsuz sonuçların engellenebileceğini söyledi.

  • Kerem Yıldız, A daha şiddetli ve daha yaygın olurken, B ise salgınlara yol açabiliyor.

  • Buket Taneri, İnfluenza, soğuk algınlığı gibi solunum yolu enfeksiyonlarının çoğundan daha ağır bir hastalığa yol açar.

12/02/20 12:42

Çocukların bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için 10 altın kural

Gribin, influenza virüslerinin etken olduğunu, akut, ateşli tablolar ve salgın halinde seyrettiğine dikkat çeken uzmanlar, yüksek ateş, halsizlik ve öksürüğün hastalığın en sık görülen belirtileri arasında yer aldığını hatırlattı. İnfluenzanın A, B ve C olmak üzere üç farklı...

Istanbulhaber ·

Grip en çok çocukları etkiliyor

Dünyada görülme sıklığı ve komplikasyon oranı en yüksek enfeksiyonlardan biri olan influenza (grip) konusunda uyarılarda bulunan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Buket Taneri, hastalığın günümüzde en çok çocukları etkilediğini vurgulayarak ilk 24 saat içinde tedaviye...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin