11.07.2020

HABER ÖZETI

  • PEKİN (AA) - Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, ABD ile ticaret anlaşması yapmak istediklerini ancak Washington yönetiminin ticari bir savaşa girmesi durumunda karşılık vermekten çekinmeyeceklerini vurguladı.

  • ABD'li ticaret heyetinde eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger, Hazine Sekreteri Hank Paulson ve eski Ticaret Temsilcisi Mike Froman da yer aldı.

  • Çin Başbakan Yardımcısı Liu Hı'nın başmüzakereci sıfatıyla katıldığı toplantılarda, iki taraftan heyetin Washington-Pekin-Şanghay hattında mekik dokumasına ve 13 tur toplantı yapmasına karşın sonuç alınamamıştı.

  • Çin Ticaret Bakanlığı, bu ayın başında ABD ile ticaret savaşı kapsamında gelen ilave vergilerin kademeli olarak indirilmesi için anlaştıklarını duyurmuştu.

22/11/19 13:34

Çin ABD ile ticaret görüşmelerini sürdürmeye kararlı

Çin Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Gao Feng, düzenlediği basın toplantısında, ticaret müzakereleriyle ilgili spekülasyonları reddederek, Pekin yönetiminin ABD ile ticaret krizini çözmeye çalıştığını söyledi. Gao, süreçle ilgili henüz paylaşılacak yeni bir gelişme olmadığını,...

Türkiye Gazetesi ·

Çin'den "ABD ile ticaret savaşından korkmuyoruz" açıklaması

PEKİN (AA) - Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, ABD ile ticaret anlaşması yapmak istediklerini ancak Washington yönetiminin ticari bir savaşa girmesi durumunda karşılık vermekten çekinmeyeceklerini vurguladı. Şi, başkent Pekin'de düzenlenen "Bloomberg Yeni Ekonomi Forumu"na...

Memleket ·

Çin'den "ABD ile ticaret savaşından korkmuyoruz" açıklaması

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin