15.07.2020

HABER ÖZETI

  • Sözcü Gao, düzenlediği basın toplantısında, ticaret müzakereleriyle ilgili spekülasyonları reddederek, Pekin yönetiminin ABD ile ticaret krizini çözmeye çalıştığını söyledi.

  • Çin Başbakan Yardımcısı Liu Hı'nın başmüzakereci sıfatıyla katıldığı toplantılarda, iki taraftan heyetin Washington-Pekin-Şanghay hattında mekik dokumasına ve 13 tur toplantı yapmasına karşın sonuç alınamamıştı.

  • Gao, tarafların orta noktada buluşmasını umut ettiğini dile getirerek, Eğer, ABD kendi yoluna giderse biz de karşı tedbirler alırız.ifadelerini kullandı.

  • ABD ile meseleleri eşitlik ve karşılıklı saygı temelinde ele alarak hareket edeceklerini vurgulayan Gao, Görüşmelerimizi ticaret anlaşmasının ilk safhasında sonuçlandırmaya çalışmaktayız.

21/11/19 16:25

Çin ABD ile ticaret görüşmelerini sürdürmeye kararlı

Çin Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Gao Feng, düzenlediği basın toplantısında, ticaret müzakereleriyle ilgili spekülasyonları reddederek, Pekin yönetiminin ABD ile ticaret krizini çözmeye çalıştığını söyledi. Gao, süreçle ilgili henüz paylaşılacak yeni bir gelişme olmadığını, Çin'in...

Istanbulhaber ·

Çin ABD ile ticaret görüşmelerini sürdürmeye kararlı

PEKİN (AA) - Çin Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Gao Feng, ABD ile ticaret görüşmelerinin devam ettiğini açıkladı. Sözcü Gao, düzenlediği basın toplantısında, ticaret müzakereleriyle ilgili spekülasyonları reddederek, Pekin yönetiminin ABD ile ticaret krizini çözmeye çalıştığını...

Memleket ·

Çin ABD ile ticaret görüşmelerini sürdürmeye kararlı

Memleket

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin